Derinys šių laikų trendų su kažkuo labai senamadišku. MAD MONEY – „Viskas arba nieko“ [web; 2014]

Nežinau visų buduarinių istorijų, bet kiek suprantu – savo laiku, MC vardu MNFST trasformavosi į Mad Money. Gal ir gerai, kad nežinau ir, tiesa pasakius, nelabai nuosekliai ir tokiais mažyčiais fragmentais tik sekiau šio MC kūrybą ir slapyvardžių kitimą, o šis albumas buvo pirmas kartas, kai man pavyko pilniau išgirsti ir įvertinti jo kūrybą (todėl atsiribojant nuo visų peripetijų galbūt ryškiau pavyks įvertinti dabartį) – taigi štai trumpai, kokią gi nuomonę susidariau perklausęs „Viskas arba nieko“.

Dar nuo pirmųjų pavienių gabalų susidarė jausmas, kad Mad Money tarsi auga savo kultūrinam vakuume… tarsi jo kūryba ir ideologija yra paremta kitais, nei pas daugumą, šaltiniais – ir tai nėra minusas. Tai daro jo kūrybą įdomesne ir originalesne. Patinka ar nepatinka – kitas klausimas… spręsti jums.

Sakykim taip: aš nesu didelis tokio koncepto hip hopo gerbėjas (griežtai, piktai, savo tiesos stumdymas), bet ir vėlgi tai nėra minusas. Tikrai atsiras žmonių, kuriems tai patinka, kurių nuomonė sutaps su Mad nuomone… Ypač, kad daugumoj gabalų yra mintis, jaučiasi, kad tai nėra tiesiog „iš reikalo“ prikurtas briedas. Atsiranda daug klausimų, kodėl taip, o dėl ko  panaudoja šitaip… Asmeniškai man, netgi po eilės perklausų – nelabai pavyko visur pagauti kampą, jau per pernelyg supynė. Gal reikės panaršyti internete ir rasti kokių jo interviu…

Muzika, kaip ir pats MC, palieka keistoką prieskonį, nes tai savitas derinys šių laikų trendų su kažkuo labai senamadišku. Atrodytų du nesuderinami dalykai, bet manau tiems, kas darė muziką albumui – viskas pavyko. Vėlgi, tai skonio reikalas, bet man atrodo, kad muzika puikiai subalansuota su vokaline puse.

Mad Money turi savo veidą. Tai kaip jis repuoja yra labai lengvai išskiriama. Taip, kai kurios vietos, pjauna per ausis, taip labai dažnai nutolsta nuo standartų. Atsiranda jausmas, kad visame šiame yra šiokia tokia pretenzija į ritminę poeziją. Ir, kas žino, gal po metų kitų, žmonės cituos Mad Money.

Mad pasirinko sudėtingą kelią. Netgi žinant, ką ir kaip reikia daryti, kad visiems patiktų, jis pasirinko savo (griežtą, piktą, tamsų, pilną kliūčių) kelią, kuriame jis sutiks daug kritikos, daug neigiamų komentarų … ypatingai dėka savo minčių …

Susumuojant – man patiko tai, ką daro Mad Money. Labai patinka, kai kurios jo lyrikos vietos, arba, kai kurie muzikiniai sprendimai. Bet tai nėra mano albumas, nes labai jau skiriasi nuotaikos, nors išties būtų įdomu pabendrauti, kada prie galimybės.

O jums tikrai siūlau, jeigu kas nors dar negirdėjo – būtinai paklausykit. Ypač, kai Mad Money atidavė viską internetui nemokamai. Tad imkit ir klausykit.

   

Facebook comments