Atmeskit stereotipus ir duokit albumui šansą! IRONVYTAS PRO – „1“ [ City Sound ; 2015] apžvalga

Prabėgo kažkiek laiko ir Ironvyto vardas vis dažniau pasirodydavo interneto platybėse. Tai kačalkė paplūdimy Hip-Hop‘o muzikos fone, tai šiaip prikolus mėtė. Dar vėliau pradėjo mirgėti jo beisbolo kepurėlės, atsirado bendros nuotaikos su mums jau gerai žinomais Hip-Hop‘o grandais. Na, vyrukas veikia, ir akivaizdžiai iš gyvenimo sekmiasi daug džiaugsmo. O ir verslas lygtais gan gerai sukasi. Įdomu, įdomu.

Ir štai pasirodė video „Peronai“, paruoštas kartu su Deiwuzu ir dar vienu Bronsono įvaizdžiu pasižyminčiu prikolistu Mariumi Repšiu. Matyt, kad būtent po šito gabalo aš ir pradėjau į Ironvytą žiūrėti kiek kitaip. Tai, ką jis padarė „Peronuose“, buvo toli gražu ne kačelkės prikolas. Tai buvo puikus video klipas, įdomus, gilus gabalas ir repavo visi taip, kaip reikia. Hmm, pasidarė išties įdomu. Dar vėliau pasklido kalbos apie albumą, dalyvavimą radijo laidose, iškilo vienas kitas interviu ir štai pagaliau albumo „Peronai“ viršelis ima mirgėti Facebook‘o svetainėse bei Vyto Instagram‘e. Pasipylė nemažai gerų komentarų. Panašu, kad reikia gauti šį albumą. Visgi labai smalsu, ką ten tokio sukūrė ponas Vytas.

Galiausiai mano rankose Kalėdinės dovanos pavidale atsidūrė pirmasis Ironvyto albumas su linkėjimais ir eile klaustukų.

Keletą dienų dirbdamas klausiausi šio albumo. Kaip bebūtų keista, mano bendradarbiai gan natūraliai priimdavo tai, ką jiems parodydavau. Tai liečia netgi tailandiečius ir filipiniečius, kurie į Hip-Hop‘ą žiūri gana negatyviai, o dabar jau klausinėjo, kokia čia kalba repuojama, apie ką… Ko gero, patiko.

Taigi, atiduodamas duoklę rašau dabar štai šią „recenziją“.

Visų pirma, panašu, kad įrašinėdamas šį albumą Vytas labai gerai praleido laiką. Jam tikrai patinka tai, ką ir kaip jis daro. Repavimo technika keičiasi su kiekvienu gabalu. Tai jis kapoja pavydėtinu greičiu, tai gan laužytai dėlioja rimtas mintis… Šiaip visumoje tai yra gan rimtas albumas – gabalų temos ne banalios, o išties apgalvotos, gana daug savitos romantikos, kuri čia tarsi sielos atspindys, nemažai Ramintos Blažytės partijų, bet tuo pačiu albumą lydi kietas ir griežtas skambesys. Gan neįprastas konceptas mūsų Hip-Hop‘o padangėse. Nes kaip besuk, esame daugiau tokių apsipūtusių hipsterių kultūra. O čia kitaip. Panašu, kad vytas klauso daug senesnio Hip-Hop‘o. Plius jo fototekoje pasitaiko ir rusiško repo, ir šiaip muzikos. Gal todėl Deiwuzo, Broo arba Ygos dalyvavimas albumo įrašyme buvo gan nuspėjamas. Visi ne vaikai, su šeimom, barzdom ir kažkuo panašiu stiliumi, na, arba nuotaikom ir tematikom.

Tai, ką padarė Vytas, ko gero, man yra savitas atradimas. Taip, tai nėra tas Hip-Hop‘as, kurio ritmu plaka mano širdis, bet kažkokios mano sielos dalys jį priėmė gan organiškai. Man buvo įdomu klausyti šį albumą. Gal tai gali pasirodyti banalu, bet jis iš šios situacijos padarė pliusą. Albumas kabina, užstringa. Jeigu albumo įrašymas buvo Vytui dar vienas iššūkis, manau, kad jis su juo susidorojo puikiai. Mano pagarba. Tai – gan nauja mūsuose Hip-Hop‘o forma, paremta geromis tradicijomis.

Puikiai padirbėta ir su muzikine puse. Nežinau, kokią patirtį turi Tioma ar ką jis veikia gyvenime, bet tai, kaip jis susitvarkė su gan nemenko dydžio Hip-Hop‘o albumu, tiesiog stebina. O tai yra, grubiai tariant, debiutas, nebent jis metų metus dirba prie šio amato arba sau ant pečių turi talento bačką. Na, ir mokytojai buvo neprasti. Sutinku su Mamania – tai buvo dar vienas siurprizas ir šių metų atradimas. Lietuvos beatmaker‘ių kasta pasipildė dar vienu gan įdomiu kūrėju. Savo ruožtu galiu pasakyti, kad bus smalsu ateityje sužinoti ir išgirsti daugiau. Kaip suprantu, pats Tioma nėra itin plepus, tačiau manau, kad laikas parodys kas ten ir kaip.

Surišant visus galus galiu užbaigti taip – albumas tikrai įdomus ir lengvai klausomas. Toli gražu nebetinka į prikolo formatą ar dirbtinumo konceptą. Vytas į savo Hip-Hop‘ą tikrai sudėjo daugybę asmeninių apmąstymų, širdies, brangaus laiko ir meilės. Tą patį galima pasakyti ir apie muzikos kūrėją. Man tai yra metų atradimas. Manau, kad atsiras tikrai daug žmonių, kurie turės Ironvyto albumą, ir jis dar ilgai suksis automobiliuose arba tiesiog kažkur fone.

Aš suprantu, kad mes visi mėgstam super supintus konceptus, gilias mintis, sudėtingas ir inovatyvias repavimo technikas, įvairias naujovas, bet kaip nežiūrėsi, šiame albume yra tiek daug to tikrojo Hip-Hop‘o sielos, be jokių pagražinimų ir kompromisų… Man patiko. Ir jums siūlau atmesti visus stereotipus ir duoti albumui šansą. Skanaus!

Informaciją, kaip gyvena Iron Vytas ir jo muzika, bei kur rasti albumą rasite –>

   

Facebook comments